BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

degu

Degu

Degu yra kilęs iš kalnuotų Čilės (Pietų Amerika) vietovių. Jis pagal kilmę yra artimesnis triušiams, zuikiams nei tikriesiems graužikams. Tai labai aktyvus, smalsus ir protingas gyvūnėlis; mėgsta bendrauti su savo šeimininku.

Tačiau negaudykite degučio už uodegos – ji yra ypač jautri! Degučiai aktyvesni pirmąją dienos pusę ir vėlyvą popietę, todėl tokiu metu mielai bendrauja.

Erdvų narvelį statyti prie sienos, kur nebūtų skersvėjų. Narvelio dugną iškloti presuotomis granulėmis arba stambiomis pjuvenomis; galima pridėti popieriaus, pvz., minkštų servetėlių (tik ne laikraščių!), kad gyvūnėlis galėtų susisukti guolį. Kailiuko priežiūrai rekomenduojamos „maudynės“ smėlio vonelėse. Voneles reikia pastatyti 1-2 val., geriausia vakare. Vonelės – tai indas, pripildytas labai smulkaus, beveik dulkinio smėlio (puikiausiai tinka smėlis šinšilų vonelėms). Maudynių procedūra padeda išlaikyti kailiuką sveiką. Smėlį vonelėse kartą per 2 savaites reikėtų persijoti, o reikalui esant, ir pakeisti nauju. Degu – augalėdis gyvūnas. Pagrindinę pašaro dalį turi sudaryti specializuoti pašarai, su tobulai parinktu maistinių medžiagų kiekiu. Degutį šerti 2 kartus per dieną tuo pačiu laiku. Būtina įdėti šieno. Jį degutis ne tik ėda, bet ir naudoja guoliui susisukti. Neduokite degučiui saldumynų, nes jis lengvai nutunka. Visais metų laikais pridėti mineralinių maisto papildų ir vitaminų! Narvelyje turi būti vandens, kurį reikia keisti kiekvieną dieną. Rekomenduojama gyvūnui įdėti specialios kreidos graužikams, kad, ją grauždamas, degutis nusidilintų priekinius dantis (kandžiai auga visą laiką, todėl gali peraugti; tai trukdytų gyvūnui normaliai ėsti.
Gerai prižiūrimi degu išgyvena 5-8 metus. Degu lytiškai subręsta būdami 6 mėn. amžiaus, tačiau poruoti patariama vėliau. Nelaisvėje jie paprastai dauginasi ištisus metus (gamtoje – priklausomai nuo metų laiko). Nėštumas trunka 90 dienų. Patelė atsiveda nuo 1 iki 10 jauniklių, tačiau dažniausiai vadoje būna 5-6 maži degučiai. Jaunikliai gimsta su kailiuku ir atsimerkę, todėl beveik iš karto po gimimo bėgioja savarankiškai. Patino atskirti nebūtina, nes jis jauniklių neskriaudžia. Patelė jauniklius savo pienu maitina 5-6 savaites, tačiau tik 8 savaičių amžiaus mažylius jau galima atskirti nuo motinos.


Kaip atskirti patelę nuo patino? Klausė manęs vienas, paskui kitas, perskaitęs šį straipsnį portalo gyvunai.lt lankytojas.


Patinas:                                       Patelė:
 

Rodyk draugams

Rašyti komentarą