BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

jorksyto terjeras

Jorkšyto terjeras

   Šis šunelis - vienas pačių mažiausių terjerų. Jorkšyro terjerai atsirado palyginti neseniai - veislei kiek daugiau negu 100 metų. Kadaise šie terjerai gyveno kukliuose neturtingųjų būstuose, gaudė graužikus ir nė svajoti nesvajojo, kad prieš juos atsivers prabangių apartamentų durys, o guoliu taps minkštutėlės pūkinės pagalvėlės. Bet nutiko kaip tik taip. Dabar Europoje daugiausiai Jorkšyro terjerų augina prancūzai - beveik 7000 tūkstančius. Lietuvoje jų yra apie pusšimtį.

   Jeigu pagalvojai, kad mažasis Jorkšyro terjeras puikiai tiktų į tavo pliušinukų kolekciją, ir jau numatei vietelę šalia kokio nors dukart didesnio meškino, teks tave nuvilti. Protėvių medžiotojų kraujas neleidžia jam ilgai užsisėdėti vienoje vietoje - pamatęs katę ar užsisvajojusį balandį jis puola kaip pašėlęs. Tačiau dresuoti šį terjerą nėra sunku - jis labai sumanus ir nuovokus. Jeigu laiku parodysi jam, kas čia šeimininkas, jorkšyras nuolankiai užleis tau lyderio pozicijas. Tiesa, sutikęs kitą šunį jis gali ir “nepastebėti”, kad anas yra keliskart didesnis ir sunkesnis (pats jorkšyriukas sveria vos tris kilogramus)… Žodžiu, kad ir mažas šis šunelis, tačiau su charakteriu - stumdomas tikrai nenusileis. Beje, pats mažiausias šios veislės šunelis, patekęs į Gineso rekordų knygą - tik šiek tiek didesnis už degtukų dėžutę…

   Jorkšyro terjerui reikia ne tik atkaklaus dresuotojo, bet ir gero kirpėjo. Tikriausiai ir tau teko matyti, Kaip išdabinami šie šuneliai parodose - kailis žvilga labiau negu šeimininko ševeliūra, o galva papuošta įvairiausiais kaspinėliais, segtukais. Jo kailis auga visą gyvenimą, o kartais praauga net patį šunį - teko girdėti, kad 20 cm ūgio šunelis turėjo 80 cm ilgio kailį!

   Taigi auginant Jorkšyro terjerą rūpesčių pakaks, kita vertus, priežiūros ir dėmesio reikia bet kokiam gyvam padarui. O dėl tokio mielo žvitriaakio snukučio tikrai verta aukoti dalį savo laisvalaikio.

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. fifa:

  kaip faina as myliu jorksyro terjerus

 2. Anonymous:

  kokio amziaus sis suniukas nustoja augt?

 3. Anonymous:

  baigia aukt 1 metu

 4. kamile:

  man labai idomu kaip siuos suniukus dresiruot ir ar jie nepikti ir nearsus?o iki kokio amziaus jie auga

 5. kamile:

  o kiek metu jie gyvena

Rašyti komentarą