BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

pudelis

Pudelis


Jis mielas, juokingas, išdykęs… Kartais atrodo, kad atgijo pliušinis žaisliukas, ką tik jaukiai gulėjęs ant minkštutės pagalvės.

Pudelis - viena iš pačių seniausių šunų veislių. Į pudelį panašūs šuneliai buvo vaizduojami piešiniuose, kuriems daugiau kaip 700 metų. Tačiau dėl pudelio kilmės mokslininkai mėgsta pasiginčyti - mat nelabai aišku, kas gi buvo šio šunyčio protėviai. Vieniems atrodo, kad pudelio garbanos senojo piemenų šuns palikimas. Kiti pudelį linkę kildinti iš šunų, padėjusių medžioti vandens paukščius. Šiaip ar taip, pudelis turi abiem senosioms veislėms būdingų bruožų. Jo garbanotas kailiukas toks pat, kaip ir piemenų šunų. O begaliniu noru taškytis ir plaukioti pudeliai labai primena vandens spanielių elgesį. Dabar pudelis auginamas kaip dekoratyvinis šunelis, nors buvo išvestas darbui: gyvuliams ganyti, medžioklei. Na, o mažuosius (nykštukinius) pudeliukus taip ir norisi išdabinti kaspinėliais ir laikyti ant lentynėlės. Tik karališkojo pudelio šuneliu nepavadinsi - tai gan didelis šuo, ūgiu beveik nenusileidžiantis senbernaro patelei. Vieną karališkąjį pudelį pažįsti ir tu. Prisimink Buratino “kankintoją” Malviną ir jos ištikimąjį pagalbininką Artemoną…

Pudelis pasižymi visomis geriausiomis savybėmis, kokių tik žmogus gali tikėtis iš savo geriausio draugo. svarbiausia - šis šuo beveik nesišeria, tad sutaupytą laiką galima skirti augintiniui. Bėgioti, žaisti, maudytis pudelis mėgsta labiau už viską, todėl mielai leidžiasi į bet kokią išvyką. Jis labai paklusnus, draugiškas ir paslaugus - idealus šuo šeimai, lengvai sutariantis ir su senu, ir su jaunu. Pudelis lengvai dresuojamas. Turbūt pastebėjai, kiek šių gražuolių dirba cirke, ar ne?patikėk, ir tu visai nesunkiai išmokytum savo šunelį įvairių gudrybių.

Nenustygstančiam vietoje ištikimajam pudeliui tinkamiausias būtų toks pat judrus, smalsus, rūpestingas šeimininkas. Gal šis šunelis - kaip tik tau?.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą