BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

seskas

Šeškas

    Naminiai šeškai subręsta 1 metų amžiaus. Patelė sveria nuo 0,3 - 1,1 kg. Patinai gali sverti nuo 0,350 kg. iki 3,5 kg. Kastruoti patinai dažniausia sveria mažiau, nei nekastruoti. Patelių kūno ilgis dažniausiai yra 33 - 40,0 cm., o patinų 35 - 60,0 cm. Apytikslis uodegos ilgis yra 7,6 - 10 cm. Šeškai gyvena nuo 6 iki 10 metų (žinomi ir ilgesnės gyvenimo trukmės atvejai). 


         
          Naminiai šeškai yra kiauninių gyvūnų, tokių kaip žebenkštis, skunkas, audinė, ūdros ir kt. giminaičiai. Šie gyvūnai nėra graužikai. Šeškai gerai sutaria su vyresniais vaikais, šunimis ir katėmis. Tačiau jie nesutaria su triušiais, jūros kiaulytėmis, žiurkėnais ir visais kitais graužikais. Jie traktuoja graužikus kaip maistą! 
          
Šėrimo instrukcijos. Pagrindiniai šeškų pašaro ingredientai yra gyvuliniai riebalai (ne mažiau nei 22%) ir gyvuliniai baltymai (ne mažiau nei 36%). Ląstelienos kiekis maiste neturėtų viršyti 2%. Naminiams šeškams tinka specialus sausas pašaras šeškams arba aukštos kokybės (super premium) kačių pašaras. Dėl didelio baltymų kiekio, reikalingo šeškams iki 3 arba 4 metų reikėtų duoti specialų šeškams skirtą maistą arba jei tokio nėra jaunų kačiukų ėdalą. Vyresniems šeškams galima duoti suaugusių šeškų maistą, tačiau suaugusių kačių maistas vyresniems šeškams nėra tinkamas. Suaugusio šeško maistiniai poreikiai išlieka beveik tokie patys kaip ir vaikystėje.
        Pigūs, ekonominės klasės maistai bei konservuoti pašarai netinka šeškams, visų pirma dėl savo sudėties. Juose nėra pakankamo kiekio baltymų ir riebalų. 
         Visiškai mažus šeškus reikėtų šerti sausu pašaru, užpiltu drungnu vandeniu. Būdami 2-jų mėnesių amžiaus jie jau gali valgyti sausa maistą. Kramtant sausą maistą valosi dantys ir tokiu būdu išlieka sveiki. Šeško maisto indelyje visada turi būti maisto. Šunų ėdalas – naminiams šeškams netinkamas.
          Auklėjant šeškams taip pat gali būti duodama mažais kiekiais vynuogių, razinų ar kačių skanėstų. Nors šeškai labai mėgsta pieną ir ledus, jų reikėtų stengtis duoti kuo mažiau (geriau iš viso neduoti). Tai ypač svarbu jauniems šeškams, kadangi karvių pieno laktozė gali sukelti viduriavimą. Ožkų pienas yra tinkamas. Per didelis ląstelienos kiekis taip pat gali sukelti viduriavimą, todėl reikėtų riboti razinu, bananų, obuolių ir kitų produktų, turinčių didelį ląstelienos kiekį.
          Priežiūra. Šeškai mėgsta žaislus, tačiau žaislai neturi būti iš smulkių dalių, kurias šeškai galėtų praryti. Taip pat netinka žaislai kuriuose yra katžolės. Šeškams puikiai tinka žaislai ant lazdelės arba nebenešiojami rūbai, maži minkšti kamuoliukai ir kiti maži žaislai, kurie cypsi arba barška.
          Narve turėtų būti dubenėlis ėdalui, vandeniui, tualetas ir katėms skirtas guolis. Dubenėliai ir tualetas turėtų būti kaip nors pritvirtinti ir sunkiai išverčiami. Šeškai labai mėgsta hamakus. Į narvą nedėkite nieko, į ką šeškas galėtų susižeisti arba praryti.
          Pratinimas prie tualeto. Šeškas, kuris bus pripratintas, naudosis tualetu. Kad pripratinti, šešką reikėtų jį įdėti į tualetą praėjus maždaug 5 minutėms nuo pabudimo. Geriausia tas 5 minutes palaikyti gyvuną rankose o kai jis pradeda neramiai muistytis dėti į dėžutę. Jei jis išlips iš tualeto, įdėkite jį atgal. Ir taip, kol pripras. Po to duokite skanėstą kaip paskatinimą. Po to, kai šeškas pripras prie tualeto, jau galite suteikti jam daugiau laisvės. Jei laikote šešką laisvą kambaryje, prie tualeto jis taip pat turėtų prieiti laisvai.
          Puikiai tinka kačių kraikas. Tačiau nenaudokite sukrentančio į gabalėlius kraiko. Kraiką reikėtų keisti 2-3 kartus per savaitę.
          Narvas. Šeškus galima laikyti narve, voljere arba laisvus namuose. Jie labai smalsūs gyvūnėliai, mėgsta tyrinėti aplinką, todėl laikant laisvus namuose reikėtų įsitikinti, kad nėra šeškui prieinamų smulkių daiktų kuriuos galėtų praryti ir plyšių į kuriuos galėtų prasmegti. Jei laikysite šešką narve - jis turėtų būti ne mažesnins nei 60×80x45 cm. Nepamirškite, kad tai labai judrus gyvūnas, kuriam bent jau 4 valandas per parą būtinai reikia pabūti laisvėje. Narve šeškui miegoti galima įdėti katėms miegui skirtą guolį arba tiesiog savo senus nebereikalingus drabužius. Narve nepilkite medžio drožlių, kadangi gyvūnas gali būti joms alergiškas.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą