BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

smilpeles

Smilpelės

Smiltpelei tiks tiek akvariumas tiek narvelis. Akvariumo kraikui geriausiai naudoti žemių ir durpių mišinį, nes šie graužikai mėgsta rausti įvairius urviukus. O narveliui galima naudoti granuliuotas arba paprastas pjuvenas (jų yra gyvūnėlių parduotuvėse). Dar tavo augintinio narvelyje turi būti gertuvė, indelis maistui, namelis, ratukas bei šienas (lizdeliams sukti).
Prieš pirkdamas smiltelę pagalvok kiek ir kokios lyties jų nori auginti. Jei auginsite vieną, augintiniui reikės skirti daugiau laiko, kad nesijaustų vienišas. O jei patelę ir patinėlį jie gali susilaukti palikuonių. Tai būna dažniausiai 6 - 8 jaunikliai, 4 - 6 kartus per metus. Jokiu būdu nelaikykite dviejų patinų, nes jie gali peštis.
Kai pirksi smiltelę išsiaiškinki jos amžių. Geriausiai, kad tai būtų 12-14 savaičių jauniklis. Patikrink ar ji tikrai sveika. Išsiaiškinki kuo buvo šeriamos smiltelės, nes negalėsi staigiai pakeisti jos mitybos raciono. Tai gali pakenkti gyvūnėlio sveikatai. Pirmą dieną namuose smiltelė gali jaustis nejaukiai, todėl palikite ją vieną ir neraginkite žaisti.
Jei smiltelę įsigijai iš gyvūnėlių parduotuvės ji gali labiau bijoti žmonių, nes buvo retai imama į rankas. Jaukindamas savo augintinį elkis su juo atsargiai, nedarykite staigių judesių.
Smiltelę šerk vakare, tuo pačiu metu. Būtinai duokite specialių grūdų mišinukų ir šieno. Dalį šieno ji sunaudoja savo lizdui sukti, o dalį suvalgo. Šieną reikia keisti kartą per savaitę. Smiltelės tai pat valgo petražoles, špinatus, ropes, morkas, kopūstus, salotas, vaisius, dobilus, jaunus aviečių lapelius, kiaulpienes, kraujažoles, razinas, saulėgrąžas ir moliūgų sėklas. Smiltelėms negalima duoti saldainių, sūrio, riešutų ir nešvarių žalumynų.
Smiltelės reikia leisti pasibėgioti. Tai gali padaryti kambaryje arba specialiame stadione. Jei išleidai smiltelę į kambarį, įsitikink, kad durys ir langai uždaryti, o plyšiai, bei laidai užslėpti. Jei gyvūnėlis netyčia kur nors įlindo, išviliok ją maistu.
Jei pastebėjai, kad augintinis gulinėja, ašaroja akys ir jo nosis drėgna tai gali reikšti, jog buvo išgąsdintas ar pavargo bežaisdamas. Paprastai tokiu atveju būtų gerai įpilti šviežio vandens ir narvelį perkelti į tamsesnę vietą. Jei po kelių dienų gyvūnėlis vis dar negaluoja, kreipkis į veterinarijos gydytoją.

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. Anonimas:

    LABAI GRAZUS STRAIPSNIS

  2. Anonimas:

    labai graziai ir issamiai paaiskinta,saunu.

  3. Gintare:

    sauniai aprasyta smilpeliu prieziura

Rašyti komentarą