BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

KOLI- skotu aviganiai

KOLI-škotų aviganiaiApie tai kaip atrodo šuo, kuri vadina “koli”, žmonės turi visiškai skirtingus įsivaizdavimus. Todėl perkančiajam ir veisėjui, visu pirma reikia išsiaiškinti, ką kiekvienas jų turi omeny: ilgaplaukį, trumpaplaukį ar barzdotą koli, border-koli arba bobteilą. Jeigu jus norite turėti šunį, panašų i kino žvaigžde Lesi, reiškia, jus turite omeny ilgaplauki koli, o šėlti arba škotų aviganis, - tai Lesi, tik miniatiūrinis.
Ilgaplaukis koli - idealus šuo seimai, jis labai klusnus, prisirišęs ir ištikimas. Labai ištvermingas ir, nežiūrint to, kad turi labai ilga ir tanku kaili, nereikalauja dideles priežiūros.
Ilgaplaukis koli turi iš pirmo žvilgsnio kerėti savo nepaprastu grožiu, kai jis stovi, pilnas nepajudinamo, tvirto orumo, tarsi išdidumo. Jo sudėjimas - nepriekaištingas.
Koliai būna trijų spalvų : SABALO - bet koks atspalvis nuo šviesaus aukso iki prisotinto raudonmedžio tono ar sabalo spalvos, TRISPALVIAI - juodas su baltu (pagrindinai juodas) su ryškiai-rudais atspalviais ant letenu ir galvos, žydrai-MARMURINIS - pagrindinai svarus žydrai -sidabrinis fonas su juodos spalvos tiškalais ar nedidelėm dėmelėm (pastaroji, man asmeniškai - gražiausia).
Koli – šuo-kompanionas, todėl yra labai draugiškas: mielai su jumis pažais, pabėgios ir padūks. Šie šunys yra mielo, švelnaus ir lygaus charakterio, dėl to ypač tinka šeimoms su vaikais. Koli myli vaikučius kaip savus, saugo juos ir globoja. Jų aviganio instinktas ypač išsivystęs: jaukiausia jiems būną tik tada, kai visa šeima susirinkusi, mat koli iš anksto yra visus suskaičiavę (bet jokiu būdu tai nėra dingstis bijoti juos palikti vienus namie). Juokinga būna, jei jus paimat koli i mišką grybauti: jie pradeda bėgioti nuo vieno žmogaus prie kito, prie trečio, prie ketvirto ir taip prisuka daugybe ratu, jie nurimsta, tik suvarę visus kartu kaip avių  banda. Koliai nesuteikia privilegijos vienam šeimos asmeniui, o myli visus vienodai. Puikai sugyvena su kitais naminiais gyvūnais, net su katėm. Manau, galiu drąsiai teigti, jog vis dėlto ilgaplaukiai koli yra gražiausi ir elegantiškiausi šunys. Nemanau, kad rastumėte dar kur nors tokia gracija, tokia didybe, toki aristokratiškumą drauge, vien tik jų laikysena ko verta.

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. Anonimas:

    fainas sunelis

  2. vidmantas:

    turejau si suni 13 metu nuostbus suo kitu veisliu nenoreciau

  3. Teko ir man tureti, tikras ir vienintelis suo

Rašyti komentarą